Tehov

Individuální projekt luxusního rodinného domu byl navržen v difuzně otevřené skladbě konstrukcí. Dům je postaven s dřevovláknitou izolací a bez parotěsných fólií. Mírně svažitý pozemek u lesa poskytuje velkorysý výhled do kraje, což majitelé oceňují i díky terasovým úpravám.

Popis realizace

Pěkným pohledem na dům a upravenou zahradu budou odměněni i výletníci na procházce. Velkou míru světla přináší do domu celoprosklené stěny nejen v obývacím pokoji a kuchyni, ale i prosklené HS portály v jiných místnostech. Velikost prosklení domu a jeho možné přehřívání je vyřešeno delšími přesahy střechy a také vlastní konstrukcí a izolací stěn. Velkorysé dispoziční uspořádání umožnilo instalovat nejen rozsáhlou kuchyňskou linku, ale i originálně vyřešený krb se stěrkovou povrchovou úpravou. Hlavní šedá barva je rozzářena použitím bílého kontrastu. Dřevěné prvky v interiéru a také dřevodekor na dlažbě a obkladech přináší pocit přírody i dovnitř domu.

Dům byl postaven dle návrhu architekta jako originál, takže výroba panelů i výstavba byla náročná. Společnost Allstav byla majitelkou vybrána, protože má nejen vlastní výrobu panelů a oken, ale především pro své zkušenosti se stavbami v Evropě. Montážní tým Allstav postavil více než 1 000 domů a umí díky praxi vyřešit i operativní komplikace s individuálním projektem.