Mnichovice

Moderní bungalov s netradičním řešením terasy Na první pohled jednoduchý přízemní dům obdélníkového půdorysu získal zajímavý akcent přístavbou pro zakrytí terasy. V individuálním architektonickém návrhu je zapracován požadavek mladého páru, aby terasa nejen poskytovala pohled do zeleně, ale také určitou míru intimity. Pocit soukromí je zde docílen doplňkovou konstrukcí stěn s připravenými otvory pro žaluzie. Průhledné zastřešení […]

Popis realizace

Moderní bungalov s netradičním řešením terasy

Na první pohled jednoduchý přízemní dům obdélníkového půdorysu získal zajímavý akcent přístavbou pro zakrytí terasy. V individuálním architektonickém návrhu je zapracován požadavek mladého páru, aby terasa nejen poskytovala pohled do zeleně, ale také určitou míru intimity. Pocit soukromí je zde docílen doplňkovou konstrukcí stěn s připravenými otvory pro žaluzie. Průhledné zastřešení terasy přitom prostoru ponechává dojem vzdušnosti. I v dřevostavbě je možné mít prosklené téměř celé stěny. Systém zdvižně posuvných dveří (tzv. HS portál) byl využit pro obě stěny v hlavním obytném prostoru. Dřevěné kryté stání pro 2 vozy odlehčuje objem hmoty domu.

Architekt zajímavě pracoval i s detaily v interiéru. Netradičně řešený krb s komínem se stal doslova součástí obývákové stěny. Minimalistický styl exteriéru se propisuje i do interiéru. Kombinace bílých ploch a tmavých doplňků se prolíná obývacím prostorem, koupelnou i kuchyní. Přírodní dřevo v ploše kuchyňské linky zútulňuje místnost.