Čelákovice

Moderní dřevostavba ve staré zástavbě Moderní dřevostavba s černou sedlovou střechou je citlivě umístěna mezi rodinné domy ze „staré zástavby“. Dům stojí v menší obci a majitelé novostavby chtěli začlenit svůj dům mezi klasické domky, avšak v moderní linii. Výsledkem bylo spojení dvou hmot obdélníkového půdorysu, které tvoří oblíbený „L“ tvar. Rodina touto architekturou získává soukromý prostor […]

Popis realizace

Moderní dřevostavba ve staré zástavbě

Moderní dřevostavba s černou sedlovou střechou je citlivě umístěna mezi rodinné domy ze „staré zástavby“. Dům stojí v menší obci a majitelé novostavby chtěli začlenit svůj dům mezi klasické domky, avšak v moderní linii. Výsledkem bylo spojení dvou hmot obdélníkového půdorysu, které tvoří oblíbený „L“ tvar. Rodina touto architekturou získává soukromý prostor na terase. Přílišná strohost bílé fasády je zjemněna šedým lícovým zdivem – netradičním obkladem dřevostavby.

Velká míra prosklení přízemní části domu vnáší světlo do celého prostoru. Přízemí je otevřeno až pod hřeben střechy. Toto pojetí hlavní obytné místnosti umožňuje šikmá střecha. Otevřený společenský prostor zdůrazňují přiznané krokve, designová dřevěná svítidla a dominuje mu ocelový krb na stěně s černobílou sádrovou stěrku. Zajímavé detaily, které s bílou výmalbou místnosti podtrhují kouzlo hlavního životního prostoru rodiny s malými dětmi. Motivy dřevěného dekoru se uplatňují nejen na kuchyňské lince, ale i na schodišti, podlahové krytině a dlažbě a obkladech v koupelnách. Dům je zařízen v moderním stylu, ale přesto využívá dekory a materiály připomínající staré usedlosti.