Benešov

Patrový dům s difuzně otevřenou konstrukcí až po střechu Ve Středočeském kraji jsme postavili kompletně difuzně otevřený dům. To znamená, že konstrukce domu jsou difuzně otevřené nejen v obvodových stěnách, ale i ve stropě a v celém podkroví. To nebývá na trhu běžně obvyklé. Certifikovaná skladba kompletního domu s dřevovláknitými deskami švýcarské firmy Pavatex zajistí obyvatelům domu […]

Popis realizace

Patrový dům s difuzně otevřenou konstrukcí až po střechu

Ve Středočeském kraji jsme postavili kompletně difuzně otevřený dům. To znamená, že konstrukce domu jsou difuzně otevřené nejen v obvodových stěnách, ale i ve stropě a v celém podkroví. To nebývá na trhu běžně obvyklé. Certifikovaná skladba kompletního domu s dřevovláknitými deskami švýcarské firmy Pavatex zajistí obyvatelům domu výborné klima v létě i v zimě. V létě se dům nepřehřívá a v zimě kvalitně izoluje. Při výstavbě s naší firmou Allstav je standardem zajištění difuzní otevřenosti celé obálky domu.

Členitý patrový dům má obývací prostor rozšířen o přístavbu „zimní zahrady“, která však ten dojem pouze vyvolává. Přístavba je postavena v kvalitě difuzně otevřených konstrukcí, pouze větší mírou prosklení a samostatným zastřešením u ní vzniká dojem oddělené stavby. Architekt tímto krokem zmenšil objem celé hmoty domu, ale zároveň vytvořil větší prostor pro společný život rodiny.

Vstupu do domu předchází samostatný blok garáže, s dílnou a dostatečným zázemím pro zahradní techniku. Členitost střech využil projektant k zajištění jejich dostatečného přesahu, kvalitnímu stínění oken a v propojení na zastřešenou terasu před obývákem. Dřevěná terasa propojuje dva oddělené vstupy přes tzv. HS portály a vytváří dostatečně velký prostor nejen pro rodinné grilování, ale i pro klidnější chvíle.