Kolik stojí provoz domu 122 pro čtyřčlennou rodinu?

19. 4. 2020 | Aktuality

Nákladnost provozu domu se 122 m2 pro čtyřčlennou rodinu Čtyřčlenná rodina se nastěhovala do domu 122 ALLSTAV v listopadu 2016 a po celý rok sledovala náklady na jeho provoz.
Allstav dům 122 kolik stojí provoz dřevostavby

Nákladnost provozu domu se 122 m2 pro čtyřčlennou rodinu
Čtyřčlenná rodina se nastěhovala do domu 122 ALLSTAV v listopadu 2016 a po celý rok sledovala náklady na jeho provoz.

V jednopatrovém domě na obytné ploše 122 m2 v obci nedaleko Prahy spotřebovali 120,4 m3 vody, 414 kWh elektřiny ve vysoké sazbě a 5 256 kWh v nízkém tarifu. Roční platba za dodávku elektřiny byla přibližně 17 000 Kč, což činí necelých 1 500 Kč měsíčně. V těchto nákladech je započítána cena za topení, ohřev vody, svícení, žehlení, praní, vaření i chlazení potravin. V mnohých případech takto nízké spotřeby energie nedosáhne ani dvoučlenná domácnost v bytě.
Cena elektřiny je samozřejmě individuální náklad podle lokality domu a zvoleného dodavatele, ale po celém území republiky se tento objem spotřeby pohybuje v rozpětí 16 900 Kč až 18 000 Kč. V současné době se konstrukce domu staví s izolací o 60 mm silnější, takže spotřeba domu postaveného v letošním roce bude ještě nižší.

Dispoziční uspořádání podle vlastního návrhu
Patrový kompaktní dům 122 ALLSTAV nabízí investorům již při prvním rozhodování tři varianty dispozičního uspořádání přízemí i prvního patra. Projekční tým připravil návrhy, které zohledňují potřeby samotného páru, větší rodiny nebo dvougeneračního bydlení. Preferujete prostorné pracovny, komfortní pokoje pro hosty, velkou kuchyň, obývák spojený s jídelnou nebo větší počet dětských pokojů? Zvolte si váš vlastní koncept dispozičního uspořádání!

Společnost ALLSTAV má vlastní výrobu panelů pro výstavbu, ale i oken, takže úpravy podle konkrétních představ nejsou žádnou překážkou a stavbu nebrzdí čekací lhůty na dodávku otvorových výplní.

Cenu ovlivňuje i možnost fázování
Cenu domu ovlivňuje i možnost fázování výstavby. Katalogový dům 122 v základní variantě, tedy od projektu se stavebním povolením až po zastřešení celé hrubé stavby, za cenu uvedenou zde. Ve vyšší fázi rozestavěnosti, při kompletaci, je pak v ceně zahrnuto i tepelné čerpadlo.

Odladění projekčních i stavebních detailů a zkušenosti s výstavbou více než 1 000 domů napříč Evropou přivedli stavitele k jasné technické a stavební specifikaci výstavby, na základě které dokáže postavit dům s tak nízkou spotřebou energie a kvalitním řemeslným zpracováním.

Více ve vzorovém domě
Jméno majitele domu a přesné detaily na jeho žádost nejsou veřejné. Pokud ovšem máte zájem se podívat na měsíční přehledy spotřeby a s tím spojených nákladů osobně, vše je k dispozici a detaily si můžete ověřit ve vzorovém domě nedaleko Benešova. Najdete ho zde.