obrázek

Nákladnost provozu domu se 122 m2 pro čtyřčlennou rodinu
Čtyřčlenná rodina se nastěhovala do domu 122 ALLSTAV v listopadu 2016 a po celý rok sledovala náklady na jeho provoz.

V jednopatrovém domě na obytné ploše 122 m2 v obci nedaleko Prahy spotřebovali 120,4 m3 vody, 414 kWh elektřiny ve vysoké sazbě a 5 256 kWh v nízkém tarifu. Roční platba za dodávku elektřiny byla přibližně 17 000 Kč, což činí necelých 1 500 Kč měsíčně. V těchto nákladech je započítána cena za topení, ohřev vody, svícení, žehlení, praní, vaření i chlazení potravin. V mnohých případech takto nízké spotřeby energie nedosáhne ani dvoučlenná domácnost v bytě.
Cena elektřiny je samozřejmě individuální náklad podle lokality domu a zvoleného dodavatele, ale po celém území republiky se tento objem spotřeby pohybuje v rozpětí 16 900 Kč až 18 000 Kč. V současné době se konstrukce domu staví s izolací o 60 mm silnější, takže spotřeba domu postaveného v letošním roce bude ještě nižší.

Dispoziční uspořádání podle vlastního návrhu
Patrový kompaktní dům 122 ALLSTAV nabízí investorům již při prvním rozhodování tři varianty dispozičního uspořádání přízemí i prvního patra. Projekční tým připravil návrhy, které zohledňují potřeby samotného páru, větší rodiny nebo dvougeneračního bydlení. Preferujete prostorné pracovny, komfortní pokoje pro hosty, velkou kuchyň, obývák spojený s jídelnou nebo větší počet dětských pokojů? Zvolte si váš vlastní koncept dispozičního uspořádání!

Společnost ALLSTAV má vlastní výrobu panelů pro výstavbu, ale i oken, takže úpravy podle konkrétních představ nejsou žádnou překážkou a stavbu nebrzdí čekací lhůty na dodávku otvorových výplní.

Cenu ovlivňuje i možnost fázování
Cenu domu ovlivňuje i možnost fázování výstavby. Katalogový dům 122 v základní variantě, tedy od projektu se stavebním povolením až po zastřešení celé hrubé stavby, pořídíte od 1 200 000 Kč s DPH. Ve vyšší fázi rozestavěnosti, při kompletaci, je pak v ceně zahrnuto i tepelné čerpadlo.

Odladění projekčních i stavebních detailů a zkušenosti s výstavbou více než 1 000 domů napříč Evropou přivedli stavitele k jasné technické a stavební specifikaci výstavby, na základě které dokáže postavit dům s tak nízkou spotřebou energie a kvalitním řemeslným zpracováním.

Více ve vzorovém domě
Jméno majitele domu a přesné detaily na jeho žádost nejsou veřejné. Pokud ovšem máte zájem se podívat na měsíční přehledy spotřeby a s tím spojených nákladů osobně, vše je k dispozici a detaily si můžete ověřit ve vzorovém domě nedaleko Benešova. Najdete ho zde.

Ceník a katalog domů Allstav

Pro zaslání katalogu a ceníku vyplňte prosím následující údaje.